Home > Co na biegunkę? > Biegunka przez nieuwagę

Biegunka przez nieuwagę

Co na biegunke zatrucie

Gdy zaczyna się sezon na świeże owoce, niekiedy podczas wizyty na targu
nie możemy się powstrzymać przed zjedzeniem chociażby jednej truskawki. Musimy jednak pamiętać, że przez spożycie niemytego owocu również możemy nabawić się biegunki. Rozwiązaniem na taką dolegliwość może być przyjęcie leku Smecta działającego na biegunkę.

Biegunka nieumyte owoceOwoce i warzywa na targu czy w sklepie mogą być dotykane przez wiele dłoni, czy to tych zbierających, sortujących lub pakujących je, czy też samych klientów, którzy mogą zostawić na nich bakterie. Mogą one również przejść z naszych rąk, jeśli wcześniej nie mieliśmy gdzie ich umyć lub zdezynfekować. Istnieje prawdopodobieństwo, że nawet od jednej truskawki zjedzonej brudną ręką możemy złapać biegunkę.

Szybka reakcja na zatrucie pokarmowe

Od razu, gdy rozpoznamy objawy biegunki, powinniśmy przyjąć lek, który pomoże
w usunięciu drobnoustrojów z naszego organizmu. Smecta na biegunkę jest preparatem, który ma wielozadaniowe działanie. Jednocześnie wiąże drobnoustroje i w takiej postaci usuwa je z organizmu oraz wpływa na poprawę jakości śluzu na ścianach przewodu trawiennego. Dzięki temu, szkody wyrządzone na błonie jelita przez grasujące w tym rejonie bakterie, wirusy i toksyny mogą zostać w szybki sposób naprawione. Co istotne, Smecta to lek, który mogą przyjmować wszyscy członkowie rodziny bez względu na wiek, warto zatem mieć go zawsze w domowej apteczce.

Co na biegunkę?

Należy pamiętać, że biegunka to przede wszystkim bardzo duża utrata wody z organizmu. Musimy ją dostarczać w odpowiednich ilościach, żeby nie doprowadzić do odwodnienia. Taki stan może bowiem prowadzić do nabawienia się innych, znacznie poważniejszych dolegliwości zdrowotnych. Błędem jest myślenie, że jedzenie i picie jeszcze bardziej wzmoże objawy biegunki. Należy przyjmować duże ilości płynów oraz jeść lekkostrawne posiłki.

Środki ostrożności

Zawsze musimy pamiętać o podstawowej higienie, jaką jest mycie rąk. Wielu dorosłych przekazuje tę wiedzę dzieciom, a mimo to sami padają ofiarą biegunki z powodu brudnych dłoni. Jeśli nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła, zawsze możemy mieć przy sobie żele antybakteryjne, dzięki którym pozbędziemy się większości drobnoustrojów. Należy również pamiętać o tym, że owoce i warzywa należy umyć, bez względu na to, czy kupujemy je w markecie, czy na targu. Na ich powierzchni mogą bowiem znaleźć się bakterie, które podrażnią nasz układ pokarmowy.

Nawadnianie, dieta i lek Smecta na biegunkę to pierwsza pomoc w jej wyleczeniu. Oczywiście należy pamiętać o zapobieganiu, czyli podstawowej higienie oraz myciu owoców i warzyw przed spożyciem.

4 komentarze do wpisu “Biegunka przez nieuwagę

  1. W razie wystąpienia biegunki, powinieneś od razu podjąć odpowiednie działania. Nie wolno bagatelizować problemu. Ostra biegunka, a w szczególności jej konsekwencje, może zaszkodzić Twojemu zdrowiu

  2. Już kilka razy mi się to zdarzyło, ale dopiero teraz wpadłem na przyczynę.
    Myślałem, że faktycznie tak wyszło, ale rzeczywiście to było w takich dniach, kiedy byłem na bazarze i próbowałem owoców. Nauczka na przyszłość.

    1. Niestety, ale jest to bardzo częsta przyczyna biegunki. W takich sytuacjach należy jak najszybciej reagować – Smecta powinna pomóc 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.