Home > Sposoby na biegunkę > Czym skutecznie leczyć biegunkę? – Smecta na biegunkę

Czym skutecznie leczyć biegunkę? – Smecta na biegunkę

jaki jest skuteczny sposób na biegunkę

Kiedy dopadają nas dolegliwości pokarmowe, bóle brzucha i kłopotliwa biegunka, szukamy pomocy na aptecznej półce. Pojawia się jednak pytanie: po jakie środki sięgnąć, aby pozbyć się problemu i naprawdę sobie pomóc? Przede wszystkim należy pamiętać, że biegunkę należy leczyć, a nie tylko zatrzymywać. Najlepiej wybrać lek, który wyeliminuje ją kompleksowo, a więc uderzy w jej przyczynę, czyli np. bakterie i wirusy.

Kiedy jesteśmy narażeni na biegunkę?

Każde osłabienie organizmu oraz niedostateczna higiena mogą przyczynić się do jaki jest skuteczny sposób na biegunkęproblemów pokarmowych i wywołać biegunkę. Także przebywanie w dużych skupiskach ludzkich stwarza ryzyko, ponieważ jesteśmy wtedy narażeni na wszelkie patogeny przedostające się do naszego organizmu drogą kropelkową. Niestety nie sposób wyeliminować takich sytuacji, dlatego należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, a więc chociażby częstym myciu rąk.  Najwięcej zachorowań na biegunkę występuje w okresie od października do maja. Na początku jesieni, zwykle wywołują  ją  bakterie zwane Campylobacter.

Co pomoże w powrocie do zdrowia?

sposoby na biegunkęPowrót do zdrowia przyśpieszą odpowiednie leki, takie jak Smecta na biegunkę. Ponieważ należy on do grupy adsorbentów,  wchłania i usuwa patogeny z organizmu. Smecta skraca czas choroby, ale przede wszystkim działa ochronnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Substancja czynna leku Smecta charakteryzuje się dużą lepkością, dzięki czemu powleka przewód pokarmowy i w ten sposób stwarza mechaniczną barierę i zwiększa wytrzymałość błony śluzowej na czynniki drażniące. Sprzyja więc regeneracji całego organizmu.

Dla kogo Smecta na biegunkę?

Smecta na biegunkę może być stosowana nie tylko przez osoby dorosłe, ale również starsze oraz dzieci. Lek występuje w postaci proszku w wygodnej i poręcznej saszetce, której zawartość stanowi jedną dawkę, dzięki czemu łatwo go zażyć. Wystarczy tylko przygotować zawiesinę, rozpuszczając go się w wodzie lub innym płynie.

3 komentarze do wpisu “Czym skutecznie leczyć biegunkę? – Smecta na biegunkę

    1. Lek Smecta możesz podawać dzieciom. Pamiętaj jednak, że dzieciom w wieku od 1 do 2 lat możesz podać do 2 saszetek na dobę. W przypadku dzieci powyżej 2 lat – do 3 saszetek na dobę. Podawaj je małymi porcjami w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.