Home > Biegunka podróżnych > Planujesz urlop? Sprawdź, czy grozi Ci biegunka podróżnych

Planujesz urlop? Sprawdź, czy grozi Ci biegunka podróżnych

Smecta GO na biegunkę u podróżnych

Biegunka podróżnych, jak sama nazwa wskazuje, to dolegliwość, która dopada nas podczas wyjazdów. Została wyróżniona jako osobna jednostka chorobowa ze względu na odmienne podłoże. Występuje ona u osób przekraczających międzynarodowe granice. Jesteśmy szczególnie narażeni, jeśli podróżujemy do krajów o niższym standardzie sanitarno-higienicznym. Ryzyko występowania tego rodzaju objawów spowodowanych zakażeniem przewodu pokarmowego jest różne w zależności od regionu, do którego się wybieramy. Warto więc sprawdzić prawdopodobieństwo takiego zagrożenia przed wyjazdem do danego kraju. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na naszej infografice.

Znajdziecie na niej również wskazówki, jakie środki ostrożności wdrożyć podczas wyjazdu, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na biegunkę podróżnych.

Z biegunką podróżnych, podobnie jak z tą infekcyjną, mamy do czynienia, jeśli obserwujemy u siebie 3 lub więcej luźnych stolców w ciągu dnia.

Biegunka podróżnych i inne towarzyszące jej objawy, takie jak: bóle brzucha, nudności, wymioty, parcie na stolec czy gorączka, zazwyczaj pojawiają się w ciągu kilku pierwszych dni pobytu i średnio trwają 3-4 dni (przebieg łagodny).

Postępowanie jest podobne jak przy innych rodzajach biegunki, a więc przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto sięgnąć też po preparaty, które nie tylko pomogą w hamowaniu objawów, ale też w regeneracji jelit oraz złagodzeniu bólu brzucha. Dobrym rozwiązaniem jest wyrób medyczny SmectaGo.

W przypadku umiarkowanego i ciężkiego przebiegu choroby zalecana jest konsultacja z lekarzem i ewentualne wdrożenie antybiotykoterapii.

Smecta GO infografika biegunka u podróżnych

 

Źródło:
Interna Szczeklika 2017 pod red. Dr n. Med. Piotr Gajewski, rozdz. III G 1.1 Biegunka podróżnych, s. 925.
Lekarz wojskowy 3/2013, Joanna Milewska, Joanna Dereń, Krzysztof Korzeniewski, Biegunka podróżnych, s. 337-342.

2 komentarze do wpisu “Planujesz urlop? Sprawdź, czy grozi Ci biegunka podróżnych

  1. Ok, to szybko pomaga? Czy Smectę Go mogę dać też dziecku? Będziemy teraz jechać autem do Hiszpanii. Bardzo długa podróż. Nie wiemy co brać, a co zostawić 🙁

  2. SmectaGO będzie idealna pod taką podróż, ale nie dla każdego dziecka – to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci od 8. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.