Home > Sposoby na biegunkę > Smecta na biegunkę, czyli diosmektyt na ratunek całej rodziny

Smecta na biegunkę, czyli diosmektyt na ratunek całej rodziny

smecta biegunka dla całej rodziny

Rodzina i przyjaciele to najbliższe nam osoby, o które chcemy jak najlepiej zadbać. Szczególnie gdy są chore staramy się szybko działać, aby pomóc im w powrocie do zdrowia i normalnej aktywności. Z myślą o takich awaryjnych sytuacjach warto mieć w domu apteczkę, a w niej najpotrzebniejsze lekarstwa. Ważne, aby były to środki, które będzie można stosować bez względu na wiek. Rozwiązaniem dla całej rodziny będzie lek Smecta na biegunkę.

smecta na biegunke dla rodziny

Sposób na biegunkę dla najmłodszych

Smecta na biegunkę może być podawana od już pierwszych dni życia. Choć w przypadku tak małych dzieci należy być bardziej ostrożnym w postawieniu ostatecznej diagnozy o biegunce, a w razie wątpliwości, najlepiej jest skontaktować się z lekarzem. U maluchów bowiem wypróżnienia nie mają stałej postaci, mogą być nieregularne i częstsze w związku z częstotliwością karmienia. Smecta jest łatwa do podania także dzieciom, ponieważ tworzy zawiesinę. Jeśli maluch ogólnie niechętnie przyjmuje leki, można wymieszać ją z płynnymi i półpłynnymi pokarmami i podać w ten sprytny sposób. Co więcej, Smecta ma przyjemny pomarańczowo-waniliowy smak, który docenią zarówno dzieci, jak i dorośli.

Wielozadaniowe działanie na biegunkę

Substancją czynną leku Smecta jest diosmektyt, czyli naturalna glinka, której zaletą są duże zdolności powlekające, dzięki temu może się osadzić na dużej powierzchni błony jelita. Wynika to z dużej lepkości substancji czynnej i jej warstwowej struktury. Cząsteczki diosmektytu układają się w kilka warstw na zakładkę na błonie śluzowej jelita, dzięki czemu stanowią mocną barierę dla wirusów i bakterii. Interakcja Smecty ze śluzem zwiększa jego spójność, lepkosprężystość, co przekłada się na jego jakość i dłuższą żywotność.

Dodatkowe zalety

Przyjmowanie leku Smecta na biegunkę nie wpływa na motoryczność jelit. Treści jelitowe są nadal przesuwane w stałym tempie, a mikroelementy wchłaniane. Jest to bardzo ważne podczas procesu usuwania przyczyny choroby. Aby skutecznie się wyleczyć z biegunki należy pozbyć się wirusów i bakterii, które ją spowodowały. Musimy pamiętać, że częste wypróżnianie jest właśnie reakcją obronną organizmu na pojawienie się agresorów w naszym jelicie. Diosmektyt wiąże się z patogenami i hamuje ich rozprzestrzenianie w organizmie.

2 komentarze do wpisu “Smecta na biegunkę, czyli diosmektyt na ratunek całej rodziny

  1. Dziękujemy serdecznie za wasz lek. Ktoś nam wciskał, że ma on fatalny smak i mamy go nie podawać dziecku. Ja kupiłam, łatwo podałam i biegunka bardzo szybko minęła. Teraz mamy już zapas. Dzięki!

    1. Cieszymy się, że Państwu pomaga 😉 Smecta ma pomarańczowo-waniliowy smak.
      Proszę pamiętać o podawaniu zgodnie z ulotką 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.