Home > Sposoby na biegunkę > Smecta na biegunkę – jak działa i jak chroni organizm?

Smecta na biegunkę – jak działa i jak chroni organizm?

Smecta na biegunkę film

Biegunka to dosyć niekomfortowa dolegliwość występująca na skutek nieprawidłowego działania śluzówki jelita cienkiego, która w normalnych warunkach stanowi mechaniczną barierę przed toksynami.

Wirusy niszczą jednak warstwę śluzową, a tym samym przerywają ciągłość ochrony i mogą wywoływać uszkodzenia bariery mukolitycznej. Następstwem jest wzrost utraty wody i elektrolitów, co może powodować półpłynne i płynne stolce, a więc biegunki.
Na naszym filmie zobaczysz, jak prawidłowo działa śluzówka jelita i co jest przyczyną wystąpienia biegunki, a także zrozumiesz, jak działa lek Smecta.

Diosmektyt to naturalna glinka, która stanowi substancję czynną leku Smecta. Nie jest ona wchłaniana z przewodu pokarmowego, ale wykazuje właściwości absorpcyjne. Dzięki swojej warstwowej budowie wiąże toksyny, wirusy i bakterie, a więc częste przyczyny biegunki, i wraz z nimi jest usuwana z organizmu. W ten sposób, nie tylko przyczynia się do skrócenia czasu trwania dolegliwości, ale przede wszystkim pomaga zwalczyć przyczyny biegunki.

Ponadto, wykazuje działanie mukoprotekcyjne, a więc ochronne. Powleka i chroni śluzówkę jelita, tworząc mechaniczną barierę i wspomagając regenerację uszkodzonych kosmków jelitowych.

Dodatkowo zażywanie Smecty hamuje nadmierną utratę wody i elektrolitów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.