Home > Sposoby na biegunkę > Smecta na biegunkę po ciężkostrawnych posiłkach

Smecta na biegunkę po ciężkostrawnych posiłkach

Gdy nadchodzą ciepłe dni, mamy znacznie większą ochotę na grillowane potrawy oraz nisko i wysokoprocentowe trunki, które umilają czas podczas odpoczynku. Niestety spożywane posiłki i napoje mogą przyczynić się do powstania niemiłych konsekwencji, takich jak kac czy biegunka.

Niektórzy z nas podczas letnich wieczorów i spotkań ze znajomymi nie odmawiają sobie sezonowych przysmaków, ciężkostrawnych potraw z grilla czy zimnego piwa lub drinka, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy na wyjeździe. W takich sytuacjach nie myślimy o tym, że po błogim wieczorze może nas dopaść nie tylko kac lub ból brzucha, lecz również biegunka. W przypadku biegunki po alkoholu dzieje się tak, ponieważ zawarty w nim etanol działa jak toksyna na układ pokarmowy i uszkadza błonę śluzową. Ma także negatywny wpływ na enterocyty, z których składają się ściany jelita, przez co wchłanianie składników odżywczych jest zaburzone.

Odwodnienie przy biegunce

Smecta na biegunkę po ciężkostrawnych posiłkach

Największym zagrożeniem podczas biegunki jest odwodnienie. Mogą również wystąpić niedobory elektrolitów, które koniecznie należy uzupełnić. Powinniśmy wtedy przyjąć duże ilości wody pamiętając, że nie powinna być słodzona ani gazowana. Cukier zawarty w napojach blokuje wchłanianie części wody, dlatego, mimo że już napiliśmy się, to nadal czujemy pragnienie.

Biegunka od toksyn

Smecta na biegunkę to rozwiązanie, które pomoże usunąć toksyny z organizmu. Jej składnik aktywny, czyli naturalna glinka, ma zdolność wiązania się z takimi cząsteczkami i dzięki temu usuwa toksyny z organizmu. Smecta pomaga odbudować uszkodzenia na ściankach jelita, wpływając na jakość śluzu znajdującego się na ich błonie. Ma korzystny wpływ na jego lepkosprężystość, poprawia tym samym jego konsystencję. Zwiększa również grubość śluzu poprzez wydłużenie jego żywotności.

4 komentarze do wpisu “Smecta na biegunkę po ciężkostrawnych posiłkach

  1. Ja nic nie biorę. Po prostu przechodzi samo. Jak zjem coś ciężkostrawnego to normalne że coś się dzieje, ale później szybko mam spokój.

    1. Biegunka to dolegliwość, której nie powinno się bagatelizować. Należy podjąć odpowiednie leczenie, które pomoże w walce z przyczyną dolegliwości i w regeneracji chorych jelit. Jeśli masz wątpliwości jak działać, skonsultuj się z lekarzem. Nie powinno się jej pozostawiać bez reakcji.

  2. Po jakim czasie od pojawienia się biegunki powinienem wziąć Smectę? Jesteście w stanie to określić jakoś mniej więcej?

    1. W razie wystąpienia biegunki, powinieneś od razu podjąć odpowiednie działania. Nie wolno bagatelizować problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.