Home > Biegunka podróżnych > Smecta na biegunkę – skuteczne działanie

Smecta na biegunkę – skuteczne działanie

smecta na biegunkę a picie wody

Działanie bakterii i wirusów, wywołujących biegunkę, zaburza prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Aby przywrócić stan prawidłowy, ważne jest kompleksowe działanie, wymierzone nie tylko w objawy, ale też przyczynę. 

smecta na biegunkę a jedzenie i picieBiegunka to choroba w walce z którą ważna jest nie tylko szybkość działania leku, ale także jego kompleksowość. Takie cechy posiada Smecta, która wiąże wirusy i bakterie i wraz z nimi jest usuwana z organizmu. Poza tym, powleka błonę śluzową przewodu pokarmowego, przez co ją chroni. Zwiększa także wytrzymałość warstwy śluzu na czynniki drażniące. Takie działanie pomaga w odbudowie kosmków jelitowych, które podczas trwania biegunki uległy uszkodzeniu.

Przyjmowanie posiłków i płynów przy biegunce

Przy biegunce często odmawiamy sobie posiłków, nie chcąc narazić się na nasilenie jej objawów. Jednak nie powinniśmy rezygnować z nich całkowicie, a jedynie zamienić na te lekkostrawne, np. bogate w błonnik, który pomaga przywrócić prawidłową perystaltykę jelit.

Przede wszystkim należy przyjmować płyny, które uzupełnią braki w gospodarce wodnej organizmu.

Dawkowanie leku na biegunkę Smecta

Smecta na biegunkę to lek dla całej rodziny. Można go podawać także dzieciom, od pierwszych miesięcy życia. Lek jest umieszczony w wygodnych saszetkach, których zawartość stanowi jedną dawkę, dzięki czemu w łatwy sposób można regulować podawaną ilość preparatu. Lek Smecta możemy mieć zawsze przy sobie i zażyć pierwszą dawkę od razu gdy tylko dopadnie nas biegunka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.