Home > Co na biegunkę? > Smecta na biegunkę – to rozwiązanie, które wspomaga regenerację układu pokarmowego

Smecta na biegunkę – to rozwiązanie, które wspomaga regenerację układu pokarmowego

Wielu chorobom towarzyszą różne objawy, które widzimy i odczuwamy, ale bardzo często mają one także niezauważalne konsekwencje, które zaburzają prawidłowe działanie organizmu. Tak też jest w przypadku biegunki. Dolegliwość ta wiąże się z częstszym niż zwykle wypróżnianiem. Jednak to, czego nie widzimy, to uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego wywoływane przez powodujące biegunkę wirusy. Dlatego też prawidłowe leczenie biegunki powinno być dwutorowe. Z jednej strony należy usunąć z organizmu przyczyny wystąpienia dolegliwości, a z drugiej wspomagać jego regenerację. Tylko w ten sposób wrócimy do pełnego zdrowia i unikniemy nawrotów oraz ewentualnych powikłań.

Uderzamy w przyczyny biegunki

Gdy dzienna liczba wypróżnień nagle wzrasta sięgając więcej niż 3 stolców lub gdy występuje częste oddawanie płynnego stolca, mamy do czynienia z biegunką. Jeśli dolegliwości trwają powyżej 10-14 dni świadczy to już o biegunce przewlekłej. W jej przypadku kategorycznie należy udać się do lekarza.

Aby pozbyć się uciążliwych dolegliwości, czyli rozwolnienia, przede wszystkim należy wyeliminować przyczynę. Najczęściej są nią wirusy i bakterie. Konieczny jest zatem lek na biegunkę, który pomoże usunąć je z organizmu. Tak działa Smecta na biegunkę. Zawarty w leku diosmektyt ma silne właściwości absorpcyjne, co oznacza, że wiąże wirusy i bakterie, a następnie wraz z nimi jest usuwany z przewodu pokarmowego.

Wspomagamy organizm podczas biegunki

Dla prawidłowego leczenia biegunki konieczne jest także wsparcie regeneracji przewodu pokarmowego. Mowa tu o uszkodzeniach błony śluzowej jelit wywołanych przez wirusy.

Dlatego też chcąc skutecznie wyleczyć chorobę, należy sięgnąć po lek na biegunkę, który pomoże zregenerować uszkodzenia. Diosmektyt, czyli substancja czynna leku Smecta na biegunkę, powleka i chroni śluzówkę jelit, tworząc mechaniczną barierę i wspomagając regenerację uszkodzonych kosmków jelitowych.

Jeden lek na biegunkę dla całej rodziny

Smecta na biegunkę dzięki zastosowaniu jako substancji czynnej naturalnej glinki może być przyjmowana w każdym wieku. Można podawać ją zarówno dzieciom poniżej 1 roku życia, jak i osobom starszym. Jest to lek, który może stosować cała rodzina. Różnica w podawaniu leku dzieciom, a dorosłym dotyczy liczby saszetek, po które można sięgnąć w ciągu doby. Przy biegunce u niemowlaka można podać 1 saszetkę, roczne dziecko może spożyć 2, natomiast dzieci powyżej dwóch lat maksymalnie 3 saszetki. Po tyle samo mogą też sięgnąć dorośli i osoby starsze.

Jak wspomóc organizm w szybkim powrocie do zdrowia

Podczas trwania biegunki ważna jest odpowiednia dieta. Powinny to być lekkostrawne potrawy, takie jak kleiki (np. ryżowy z marchewką) lub gotowane ziemniaki. Należy pamiętać, że jedzenie surowych warzyw czy owoców nie przyniesie pozytywnych skutków dla naszego podrażnionego układu pokarmowego. Konieczne jest przyjmowanie dużej ilości płynów, które uzupełnią deficyty wywołane częstym wypróżnieniem.

2 komentarze do wpisu “Smecta na biegunkę – to rozwiązanie, które wspomaga regenerację układu pokarmowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.