Home > Biegunka podróżnych > SmectaGo na biegunkę – w gotowości na wakacyjne wyjazdy

SmectaGo na biegunkę – w gotowości na wakacyjne wyjazdy

lek na biegunkę smecta a wyjazd nad wodę

Sezon wakacyjny w pełni. Przygotowując się na wyjazd kompletujemy podręczną apteczkę, pakując do nie najważniejsze rzeczy, które mogą przydać się podczas podróży.

lek na biegunkę a wakacyjny wyjazdHigiena w podróży

W podróży ciężko o systematyczną higienę rąk. Dotykamy różnych przedmiotów, odwiedzamy rożne miejsca, podróżujemy pociągami i autobusami, przez co mamy stały kontakt z wieloma patogenami. W ten sposób przenoszone są wirusy, bakterie i toksynywywołujące biegunkę. Na wyjazd na pewno należy zaopatrzyć się w jednorazowe środki higieny, takie jak mokre chusteczki czy płyny do dezynfekcji rąk. Dzięki nim nawet bez wizyty w toalecie będziemy mogli oczyścić dłonie. Jednak nie zawsze zabezpieczy nas to przed problemami trawiennymi i nie zawsze będziemy w stanie uniknąć sytuacji awaryjnych. Co zrobić by problemy pokarmowe nie zmusiły nas do powrotu do domu?

Wygodne i podręczne rozwiązanie na biegunkę

W podręcznej apteczce zawsze powinniśmy mieć środek na biegunkę. Jeśli ta uciążliwa dolegliwość dopadnie nas podczas podróży przede wszystkim będziemy myśleć o szybkim rozwiązaniu problemu, ale nie powinniśmy zapominać, aby środek, po który sięgniemy, nie tylko zapobiegał, ale też leczył. Tak na biegunkę działa lek Smecta. Substancja czynna ma właściwości powlekające, dzięki czemu chroniona jest błona śluzowa przewodu pokarmowego. Smecta na biegunkę to rozwiązanie, które pomaga takżeuniknąć odwodnienia organizmu.

biegunka a wyjazd rowerowy

Podczas wyjazdów wygodna okaże się SmectaGo.

Jest to wyrób medyczny w postaci gotowej do wypicia zawiesiny. Można ją spożyć bezpośrednio z jednodawkowej saszetki. Wygodna postać sprawia, że w każdej sytuacji możemy mieć pod ręką środek SmectaGo na biegunkę. Nie zajmie miejsca w walizce czy podręcznej torebce. To wygodna opcja zwłaszcza w podróży, podczas wędrówki, na szlaku, stoku czy na plaży, gdy nie mamy możliwości przygotowania mieszanki do wypicia.

Leczenie biegunki

Wyrób medyczny SmectaGo stosuje się w leczeniu ostrej biegunki u dorosłych i dzieci powyżej 8 lat (w przypadku dzieci należy jednocześnie podawać doustny płyn nawadniający) oraz w leczeniu przewlekłej biegunki lub bólu brzucha u dorosłych. W jednym opakowaniu znajduje się 12 saszetek, więc taka ilość odpowiada trwaniu samodzielnego leczenia.

SmectaGo jest dostępna bez recepty, więc gdy zapomnimy zabrać ją ze sobą, preparat można zakupić w aptece bez potrzeby wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

 

Jeden komentarz do wpisu “SmectaGo na biegunkę – w gotowości na wakacyjne wyjazdy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.