Home > Co na biegunkę? > Smecta na biegunkę w przypadku grypy żołądkowej

Smecta na biegunkę w przypadku grypy żołądkowej

wirus biegunka

Biegunka jest częstym objawem grypy żołądkowej, której szczepy bardzo szybko mutują i nie ma jednego dobrego sposobu, który pomógłby nam się przed nią zabezpieczyć. Kiedy więc dopadnie nas choroba, należy odpowiednio działać. Warto sięgnąć po preparat, który pomoże nam pozbyć się drobnoustrojów podrażniających nasz układ trawienny.

Biegunka? Przede wszystkim nawadnianie.

Bardzo ważnym elementem w leczeniu grypy żołądkowej jest uzupełnianie płynów oraz stałe nawadnianie organizmu. Przy biegunce z naszego organizmu usuwane są duże ilości wody, a wraz z nią minerały. Przy grypie żołądkowej często występują również wymioty, które dodatkowo odwadniają organizm.

Wspomagające preparaty podczas biegunki

wirus biegunkaDrugą ważną rzeczą jest przyjmowanie odpowiednich leków. Koniecznie trzeba wybrać taki, który pomoże usunąć bakterie, wirusy i toksyny, które są przyczyną dolegliwości żołądkowych. Nie wszyscy są zwolennikami leków, ale domowe sposoby nie zawsze dadzą radę, zwłaszcza przy tak nasilonych objawach, jak te w grypie żołądkowej.

Najlepiej wybrać taki lek, który będzie miał w swoim składzie naturalną substancję czynną. Np. diosmektyt to naturalna glinka, która ma właściwości wiążące, co oznacza, że wiąże występujące w organizmie wirusy i bakterie, i wraz z nimi jest usuwana z organizmu. Równocześnie sprzyja naprawie uszkodzonej przez drobnoustroje błony śluzowej jelit, dzięki właściwościom powlekającym. Składnik ten występuje w leku Smecta na biegunkę, który działa u źródła, czyli usuwa przyczyny.

Warto go mieć w domowej apteczce, aby w razie wystąpienia pierwszych objawów móc szybko zadziałać. Oczywiście jeśli dolegliwości będą nasilone koniecznie trzeba odwiedzić lekarza.

4 komentarze do wpisu “Smecta na biegunkę w przypadku grypy żołądkowej

  1. Smecta to chyba teraz najpopularniejszy lek na biegunkę w Polsce. Nie jest za mocna, ale pewnie dlatego jest bez recepty. Dla większości pewnie wystarcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.