Home > Biegunka u dziecka > Smecta preparatem na biegunkę u dziecka

Smecta preparatem na biegunkę u dziecka

smecta na biegunkę u dziecka

Gdy dziecko idzie do przedszkola lub szkoły zwiększa się jego podatność na różnego rodzaju dolegliwości. Przebywając w grupie ma kontakt z dużą liczbą rówieśników, a dodatkowo często zapomina o podstawowych zasadach higieny. Tym samym narażone jest na większe ryzyko przedostania się do organizmu różnego rodzaju wirusów i bakterii, wywołujących choroby i dolegliwości, takie jak biegunka.

W przypadku zachorowania dziecka na biegunkę rodzice powinni zadziałać szybko i podać mu odpowiedni preparat. Należy przy tym pamiętać, że prawidłowa reakcja to nie tylko zahamowanie objawów, czyli męczących dziecko wizyt w toalecie, ale przede wszystkim wyeliminowanie źródła choroby. Jeśli przyczyną są wirusy i bakterie należy wybrać lek, który pomoże w ich usunięciu z organizmu. Tak działa Smecta na biegunkę, która dzięki działaniu substancji czynnej, wiąże patogeny, a następnie pomaga w ich usunięciu z organizmu. W efekcie nasze dziecko nie będzie roznosić bakterii oraz wirusów, które są odpowiedzialne za biegunkę i zmniejszy się ryzyko przekazania tej choroby innym dzieciom.

Smecta na biegunkę

dziecko a lek smecta na biegunkęBiegunka to dolegliwość, która poza tym co najdotkliwiej odczuwamy, a więc częstymi wizytami w toalecie, wpływa także na nasz organizm. Bardzo łatwo może doprowadzić do odwodnienia, dlatego ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Biegunka, zwłaszcza ta ostra i przewlekła, może także uszkadzać błonę śluzową przewodu pokarmowego. Dlatego też bardzo ważne jest, aby działać ochronnie. Smecta na biegunkę, dzięki swojej substancji czynnej i jej właściwościom powlekającym, zwiększa wytrzymałość błony śluzowej na czynniki drażniące. Dodatkowo wspiera regenerację już uszkodzonych kosmków jelitowych.

Podawanie leku Smecta na biegunkę dziecku jest bardzo wygodne, ponieważ ma on postać proszku zamkniętego w jednodawkowych saszetkach do przygotowania zawiesiny. Wystarczy wsypać jedną do wody i poczekać aż się całkowicie rozpuści. Lek można również podać po dokładnym wymieszaniu z półpłynnymi pokarmami, dzięki czemu nasze pociechy, zwłaszcza te najmłodsze, nie będą miały problemu z przyjęciem Smecta, gdy chorują na biegunkę.

5 komentarzy na “Smecta preparatem na biegunkę u dziecka

    1. Podczas biegunki należy od razu zacząć działać. Szczególnie, gdy wystąpi biegunka u dziecka – może dojść do szybko postępującej utraty płynów oraz elektrolitów. Należy zadbać o odpowiednie nawodnienie i leczenie.

    1. Biegunka pojawia się zazwyczaj w najgorszym momencie 🙁
      Pamiętaj również o zabieraniu ze sobą w podróż SmectyGO.
      Tylko, że ten wyrób można podawać dzieciom od 8 r.ż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.