Home > Biegunka podróżnych > SmectaGo na biegunkę podczas ferii

SmectaGo na biegunkę podczas ferii

biegunka ferie

Okres ferii zimowych zbliża się wielkimi krokami. Przez ponad miesiąc dzieci z różnych województw będą wypoczywać i zbierać energię na kolejny semestr nauki. Wraz z nimi na zimowy wypoczynek wybiorą się także rodzice.

Styczeń i luty to także sezon urlopowy dla tych, którzy wolą wypoczywać na stoku oraz dla osób, które zimowe warunki w Polsce, wolą zamienić na gorące plaże.

Niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżamy, warto dobrze się przygotować, zabierając to, co może okazać się niezbędne. Taką rzeczą jest podręczna apteczka, która może pomóc w kryzysowych sytuacjach, takich jak przeziębienie, ból zęba czy bolące po kilku godzinach na stoku mięśnie. Częstą dolegliwością podczas wyjazdów jest także biegunka.

biegunka na nartach

Wyjazd na ferie wiąże się z dosyć nagłą zmianą otoczenia, a co za tym idzie, wody i sposobu odżywiania, co może negatywnie wpłynąć na nasz układ trawienny. Przyczyną dolegliwości często bywa jedzenie w nieznanych i niesprawdzonych miejscach, np. budkach i popularnych food truckach, a jednocześnie zapominanie przy tym o odpowiedniej higienie, czyli umyciu lub zdezynfekowaniu specjalnymi płynami rąk. W takich warunkach bardzo łatwo o biegunkę, będącą częstym objawem zatrucia pokarmowego. Problem zbyt częstego wypróżniania u niektórych osób może pojawić się także w wyniku stresu, jaki towarzyszy wyjazdowi. Pakowanie, konieczność długiej podróży autem lub lotu samolotem, a na koniec aklimatyzacji w nowym miejscu, mogą być niekomfortowe i stresujące. Eksperci mówią nawet o biegunce podróżnych, określając w ten sposób dolegliwości turystów związane właśnie z wyjazdami i pobytem w innym klimacie.

Preparat na biegunkę dla aktywnych

Czas wyjazdu chcemy w pełni spożytkować na odpoczynek i różnego rodzaju aktywności. Nie uwzględniamy w naszym planie wizyt u lekarza i leżenia w łóżku. Nie chcemy marnować czasu i zmieniać planów z powodu nagłej dolegliwości. Dlatego też, przy pierwszych objawach konieczna jest szybka reakcja i podjęcie odpowiedniego działania. W przypadku problemów z nadmiernym wypróżnianiem rozwiązaniem jest wyrób medyczny SmectaGo na biegunkę, który zawiera naturalną glinkę – diosmektyt. Ta substancja aktywna ma silne właściwości adsorpcji, dlatego wiąże bakterie, wirusy i toksyny powodujące nieprawidłowe wypróżnianie i ułatwia ich usuwanie z organizmu. Dzięki naturalnym właściwościom powlekającym sprzyja również naprawie uszkodzonej błony śluzowej jelit.

Wygodne dawkowanie

SmectaGo saszetka gotowa do spożycia

SmectaGo to idealne rozwiązanie dla osób aktywie spędzających czas. Preparat ten kupimy w jednodawkowych saszetkach, z których bezpośrednio można wypić zawiesinę o karmelowo-kakaowym smaku. Tym sposobem SmectaGo na

biegunkę można mieć zawsze przy sobie i użyć w razie potrzeby w dowolnym momencie: na stoku, w gondoli kolejki linowej czy na plaży. Będzie to też wygodna opcja dla dzieci powyżej 8 lat, które zwłaszcza podczas samodzielnego wyjazdu, warto wyposażyć w łatwe w stosowaniu rozwiązania.

Intensywność działania preparatu SmectaGo możemy regulować dawkowaniem. W przypadku silnych objawów dorosły może przyjąć nawet 6 saszetek na dobę i zmniejszać tę ilość w miarę ustępowania objawów biegunki.

Dzieci powyżej 8 lat do 15 lat włącznie mogą przyjąć maksymalnie 4 saszetki na dobę. W celu uzupełnienia płynów utraconych podczas biegunki oraz zapobiegania odwodnieniu należy przyjmować także doustny płyn nawadniający. Preparat można stosować do 3 dni. Jeżeli biegunka utrzymuje się dłużej, należy zgłosić się do lekarza.

Jeśli szykujemy się na wyjazd na ferie, powinniśmy zadbać o spakowanie do podręcznej apteczki wyrobu medycznego SmectaGo na biegunkę, który pomoże nam powrócić do zdrowia i cieszyć się zimowym szaleństwem. Nie warto marnować ferii na siedzenie w pokoju!

3 komentarze do wpisu “SmectaGo na biegunkę podczas ferii

  1. Dobrze rozumiem? Nie muszę nic robić? To jest gotowy produkt medyczny do wypicia, który mogę podać dziecku, które ma minimum 8 lat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.