Home > Biegunka podróżnych > SmectaGo na krańcach świata

SmectaGo na krańcach świata

Medycyna na krancach swiata 2

SmectaGo to rozwiązanie dla osób aktywnych, które są w ciągłym biegu i często się przemieszczają. Nieważne czy to krótki weekendowy city break, rodzinny wypad nad morze czy egzotyczna podróż w odległe regiony, zawsze warto mieć ją przy sobie. Właśnie z myślą o takich osobach, chcąc jednocześnie promować kwestie bezpieczeństwa w podróży, SmectaGo zaangażowała się w kampanię „Medycyna na krańcach świata”.

To ogólnopolska kampania, której celem jest informowanie i edukowanie osób podróżujących w kwestiach związanych z szeroko pojętym zdrowiem. Eksperci medyczni i ambasadorzy podpowiadają, jak przygotować się do podróży, jakie leki zabrać, jakie szczepienia wykonać. Wyjaśniają na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni oraz jak się przed nimi bronić. Mówią o sytuacjach, które mogą utrudnić spokojny wyjazd, jak np. biegunka podróżnych. Według statystyk dotyka około 20 50% turystów z krajów rozwiniętych, przebywających przez 1-2 tygodnie w krajach o niższym standardzie higieny, zwłaszcza w gorącym klimacie.

W kampanii o takiej tematyce nie mogło zatem zabraknąć SmectaGo. Jako partnerzy bierzemy również udział w cyklicznych spotkaniach z lekarzami i ambasadorkami na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego podróżowania. 15 lutego wraz z gośćmi w Warszawie wysłuchaliśmy opowieści niesamowitej podróżniczki i dziennikarki Martyny Wojciechowskiej, która odwiedziła niemal każdy kraniec świata oraz blogerki z Globstory.pl Kai Kraski, które dzieliły się swoimi doświadczeniami z wyjazdów i praktycznymi wskazówkami. Mieliśmy też okazję wysłuchać porad lek. med. Mileny Dorosz – specjalisty chorób zakaźnych, uczestniczki misji medycznej w Birmie.

W najbliższym czasie także na naszym blogu znajdziecie wskazówki i porady dla podróżujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.