Home > Co na biegunkę? > Sprawdzony lek na biegunkę

Sprawdzony lek na biegunkę

smecta na biegunkę a piknik

Biegunka może przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie – to nagła reakcja organizmu na patogeny. Niezależnie od przyczyny, niesie ona negatywne skutki dla naszego zdrowia. Powoduje podrażnienie błony śluzowej układu pokarmowego i uszkadza kosmki jelitowe. W konsekwencji prowadzi to do złego wchłaniania substancji odżywczych, odwodnienia i ogólnego osłabienia organizmu.

smecta na biegunkę a picie wodyPrzyczyny biegunki

Biegunkę najczęściej wywołują wirusy, bakterie i toksyny, dlatego aby nie doszło do pogorszenia stanu zdrowia należy sięgnąć po odpowiedni lek, pamiętając przy tym, że nieleczona przyczyna, może prowadzić do powikłań i nawracających dolegliwości. Wybierając lek na biegunkę, musimy upewnić się, że zadziała on nie tylko na objawy, ale przede wszystkim zwalczy jej przyczynę, uderzając w bakterie, wirusy czy toksyny. Takie działanie ma Smecta.

Jak działa Smecta?

Substancja czynna leku Smecta wiąże i usuwa z organizmu patogeny odpowiedzialne za biegunkę. W ten sposób leczenie przebiega prawidłowo i spada ryzyko dalszych powikłań. Dodatkowo Smecta na biegunkę zapobiega odwodnieniu i ochrania błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Smecta łatwa w użyciu

Smecta na biegunkę to kompleksowe rozwiązanie. Lek w postaci proszku łatwo rozpuszcza się w wodzie lub w półpłynnym jedzeniu, więc sposób podawania jest dostępny dla każdego. Co najważniejsze, Smecta ma korzystny profil bezpieczeństwa i można ją podawać małym dzieciom oraz osobom starszym.

2 komentarze do wpisu “Sprawdzony lek na biegunkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.