Home > Biegunka podróżnych > Unikaj wody z nieznanego źródła

Unikaj wody z nieznanego źródła

Podróżowanie stało się istotnym elementem naszego życia. Coraz częściej oprócz wakacji lub zimowych ferii, decydujemy się na krótkie wypady zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jako że jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych standardów, często zapominamy, że w innych krajach, gdzie udajemy się na urlop, wcale nie musi być tak samo. Nie wszędzie można napić się wody z kranu, ponieważ może to skutkować nieprzyjemnościami, takimi jak biegunka. Na wyjazdach warto więc pamiętać o kilku ważnych kwestiach.   

Podczas wysokich temperatur wskazane jest zwiększenie częstotliwości przyjmowania płynów. Na wyjazdach należy jednak postawić na picie wody butelkowanej, ponieważ nie wszędzie woda jest zdatna do spożycia bez przegotowania. W nieoczyszczonej kranówce znajduje się wiele bakterii np. z kału, które mogą powodować bóle brzucha, nudności i wcześniej wspomnianą biegunkę. Na pewno nikt nie chciałby spędzić wakacji w toalecie ze złym samopoczuciem.

Woda z kranu

Zarówno w barze hotelowym, jak również we wszelkich restauracjach na mieście zrezygnujmy z picia ze szklanki – w niektórych krajach na porządku dziennym jest bowiem podawanie wody z kranu nawet w lokalach. Powinna ona być oczywiście zdatna do picia, jednakże nigdy nie mamy 100% pewności, że nie została skażona przez bakterie.

Woda z kranu, SmectaNaBiegunkeW Polsce obowiązują Rozporządzenia Ministra Zdrowia o dopuszczalnych normach szkodliwych składników w wodzie. Niemniej w naszym kraju również zdarzały się przypadki, w których dochodziło do skażenia wody, pomimo jej oczyszczania.

Niektóre bakterie są odporne na środki dezynfekujące, dlatego wodę bezpieczniej jest zagotować. Niski poziom zbiorników wodnych również ma wpływ na rozwój chorobotwórczych mikroorganizmów. Szczególnie należy zwrócić na to uwagę w nieznanych miejscach – nawet jeżeli wypoczywamy w najbliższej okolicy domu.

Woda z naturalnych źródeł?

Niektórym zdarza się również spożywać wodę z napotkanych strumyków czy zbiorników wodnych. Nie poddawajmy się pokusie i nie gaśmy pragnienia w ten sposób. Warto mieć zawsze przy sobie butelkę z wodą, aby później nie żałować lekkomyślnej decyzji. Takie miejsca w najwyższym stopniu stwarzają zagrożenie, ponieważ nie są w żaden sposób sprawdzone. Tak samo będzie w przypadku pływania w nieznanych zbiornikach. Gdy gołym okiem widać zanieczyszczenia, zrezygnujmy z kąpieli – może to zakończyć się chorobami skórnymi oraz poważniejszymi konsekwencjami.

Woda z naturalnych źródeł?, Co na biegunkę?

Co na biegunkę?

Nawet najmniejsze odstępstwo od picia wody butelkowanej może skutkować biegunką, dlatego trzeba przygotować się również na walkę z tą chorobą. Jednym z leków, które pomogą w dojściu do zdrowia, jest SmectaZawarty w niej diosmektyt powleka ściany błon śluzowych, znajdujących się w układzie pokarmowym, dzięki czemu są one bardziej odporne na uszkodzenia.

Smecta ma również właściwości wiążące bakterie, wirusy i toksyny. Co ważne, lek Smecta o pomarańczowo-waniliowym smaku można podawać zarówno dorosłym, jak i dzieciom już od pierwszych dni życia.

 

Warto zatem spakować saszetki preparatu do podróżnej apteczki!

W trosce o zdrowie należy pamiętać, że tylko wysokiej jakości systemy do dezynfekcji i uzdatniania wody są w stanie uchronić nas przed szkodliwymi mikroorganizmami. Innych niepewnych źródeł należy się wystrzegać.

Więcej informacji o tym, jak się ustrzec biegunki podczas podróży znajdziesz na naszej Infografice.

6 komentarzy na “Unikaj wody z nieznanego źródła

 1. Czy Smecta Go pomoże w podróży za granicą?
  Mam na myśli Europę. Tzn. mam na myśli źródło problemu, czyli wodę niemiecką?

 2. Czy w Niemczech i w Holandii można pić wodę z kranu?
  Tzn. czy grożą mi jakieś problemy od jej picia?
  Jadę na pół roku do pracy, będę trochę tu, trochę tam.

 3. Mnie dopadło w tym roku w Albanii, w dodatku na wycieczce.
  Nie wiem, czy to zasługa SmectyGO, ale szybko przeszło.
  Od poprzednich wakacji SmectęGO mam już zawsze ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.